Stolnotenisový oddiel jubiluje

 30.03.2015

Stolnotenisový oddiel jubiluje.

Rok 2015 je pre stolnotenisový oddiel jubilejný. Pred desiatimi rokmi vznikla myšlienka

založiť oddiel a prihlásiť sa do registrovanej súťaže Žilinského okresu. Hráčska základňa nebola veľká, ale spĺňala podmienku. Chuť hrať a najmä trénovať bola. Obecné

zastupiteľstvo spolu so starostom obce vyšli tejto myšlienke v ústrety a poskytli sálu

kultúrneho domu na zápasy a tréningy. Finančne pomohli pri nákupe nutného

materiálno-technického vybavenia a tak sa v sezóne 2005/2006 začala písať história

tohto športu v našej obci. Pod vedením Mgr. Mariána Frniaka prešiel oddiel za desať rokov činnosti vzostupmi aj pádmi. V prvých dvoch rokoch oddiel dvakrát postúpil do vyššej súťaže. Po zväčšení sa členskej základne bolo založené aj B-družstvo, dokonca aj C-družstvo. Prišli ďalšie postupy, ale aj vypadnutia, ďalšie nadšenia, ale aj sklamania. Tento šport, ako každý iný, vyžaduje neustály tréning, ak sa má hrať súťažne na určitej úrovni. To sa každému nechce a najmä nie mladým.

Po rekonštrukcii kultúrneho domu boli vytvorené pre oddiel veľmi dobré podmienky. Súčasná podoba oddielu je taká, že má dve družstvá.

A-družstvo:

Momentálne hrá 5.ligu Žilinského regiónu (okresov Žilina, Čadca, Bytča, Kysucké Nové Mesto).

Základ A-družstva tvoria hráči: Stenchlák Michal, Frniak Marián, Vajda Jozef, Směták Miroslav ml. a Krajíček Ivan.

B-družstvo:

Momentálne hrá 8.ligu Žilinského regiónu. Hráčmi B-družstva sú: Krajíček František, Maršala Jozef st., Maršala Jozef ml., Benko Zdenek, Noskovič Peter a Štefko Ján.

Na webovej stránke našej obce v sekcii sú priebežne zverejňované oznamy a aktuálne informácie zo stolného tenisu v našej obci. Od októbra 2015 budú pravidelne uverejňované výsledky každého kola aj s úspešnosťou každého hráča.

Aj touto cestou chcú stolný tenisti osloviť našich občanov. Či už starších, ale najmä mladých, jednoducho všetkých, ktorí majú k tomuto športu vzťah a chcú sa ho naučiť hrať, aby neváhali a prihlásili sa u ktoréhokoľvek menovaného člena oddielu osobne alebo u vedúceho oddielu Mgr. Mariána Frniaka, T.: 0902 545 588.


Stolný tenis 2015
Stolný tenis 2015
Stolný tenis 2015
Stolný tenis 2015

Obec Nededza

Obec Nededza

Najstarší doklad, v ktorom sa prvý raz spomína Nededza, je kráľovská listina, obsahujúca právo na majetok pre príslušníkov rodiny Nedeckých.

Najlepšie slovenské kasíno stránky 2023

História online hazardných hier a hazardných hier na Slovensku je všeobecne plná mnohých udalostí. Prvé známky hazardných hier sa v krajine objavili v 19. storočí. V tomto období boli konské dostihy veľmi populárne a obyvatelia boli často ochotní vsádzať na dostihy.

V tomto období organizovali preteky dostihové zväzy. V súčasnosti dostihy reguluje Turf Direktorium Für Die Slowakei, člen Medzinárodnej dostihovej federácie.

Pokiaľ ide o hazardné hry v kasínach, prvé kasína sa na Slovensku objavili začiatkom 90. rokov, po získaní nezávislosti Slovenska. Po regulácii tohto odvetvia začali mnohí prevádzkovatelia ponúkať svoje služby ľuďom.

Prvou skupinou kasín, ktorá bola otvorená v roku 1991, bola skupina Casino Slovakia. Druhá skupina vznikla v Estónsku. Mestá, v ktorých nájdete kamenné kasína na Slovensku, sú Piečany, Nitra, Bratislava, Kočice, Žilina a Trnava.

Budúcnosť online kasín na Slovensku je veľmi svetlá. Táto krajina je jedným zo základných kameňov Európy, pokiaľ ide o reguláciu tohto odvetvia, pretože ju vykonáva veľmi účinne a efektívne. Zákon je zhovievavý a všetci plnoletí hráči majú prístup do online kasín z akéhokoľvek zariadenia podľa vlastného výberu.

Podľa niektorých predpovedí bude počet mobilných kasínových hier naďalej rásť a bude ešte populárnejší a regulácia online casíno bude vo všeobecnosti ešte lepšia. Zdá sa, že mobilné kasína tu zostanú. Pozrite si náš úplný zoznam mobilných kasín Slovensko dnes.

Obec Nededza