Obecná knižnica

OBECNÁ KNIŽNICA V NEDEDZI
Sídlo: Hlavná 1/1
013 02 Nededza
Kontakt: alica.hodasova@nededza.eu
T: 041/5980519
MT: 0901 704 251

Knihovníčka: Mária Vajdová

Otváracie hodiny:

STREDA: 15:00 – 17:00 hod.
​PIATOK: 16:00 - 18:00 hod.

AKTUÁLNE INFO: 

Vďaka Fondu na podporu umenia pribudli v obecnej knižnici nové publikácie


 Obecná knižnica v Nededzi sa v budúcnosti bude sťahovať do priestorov reprezentatívneho historického kaštieľa. V súvislosti s tým sa vykonáva aj rozsiahle vytriedenie knižného fondu a nákup nových kníh. Keďže v budúcich priestoroch kaštieľa je pripravovaná tzv. historická izba obce, tak aj knižnica vďaka projektu zaobstarala diela súvisiace jednak s tematikou histórie, a jednak aj literatúru, ktorú využívajú jednotlivé vekové kategórie pri vzdelávaní (najmä žiaci prvého a druhého stupňa základných škôl a tiež študenti gymnázií a stredných škôl). Súčasťou projektu bolo aj zakúpenie populárnej literatúry, ktorú čitatelia obecnej knižnice podľa prieskumu a záznamov knižnice preferujú. Obecná knižnica by rada vo väčšej miere prilákala do radov svojich čitateľov študujúcu mládež, preto prostredníctvom projektu boli zadovážené i publikácie v anglickom jazyku a populárna literatúra pre vekovú kategóriu 15-25 rokov, ktorá v knižnom fonde mierne absentovala.
Realizáciou projektu bolo zakúpených spolu 206 kníh.Obec Nededza

Obec Nededza

Najstarší doklad, v ktorom sa prvý raz spomína Nededza, je kráľovská listina, obsahujúca právo na majetok pre príslušníkov rodiny Nedeckých.

Najlepšie slovenské kasíno stránky 2023

História online hazardných hier a hazardných hier na Slovensku je všeobecne plná mnohých udalostí. Prvé známky hazardných hier sa v krajine objavili v 19. storočí. V tomto období boli konské dostihy veľmi populárne a obyvatelia boli často ochotní vsádzať na dostihy.

V tomto období organizovali preteky dostihové zväzy. V súčasnosti dostihy reguluje Turf Direktorium Für Die Slowakei, člen Medzinárodnej dostihovej federácie.

Pokiaľ ide o hazardné hry v kasínach, prvé kasína sa na Slovensku objavili začiatkom 90. rokov, po získaní nezávislosti Slovenska. Po regulácii tohto odvetvia začali mnohí prevádzkovatelia ponúkať svoje služby ľuďom.

Prvou skupinou kasín, ktorá bola otvorená v roku 1991, bola skupina Casino Slovakia. Druhá skupina vznikla v Estónsku. Mestá, v ktorých nájdete kamenné kasína na Slovensku, sú Piečany, Nitra, Bratislava, Kočice, Žilina a Trnava.

Budúcnosť online kasín na Slovensku je veľmi svetlá. Táto krajina je jedným zo základných kameňov Európy, pokiaľ ide o reguláciu tohto odvetvia, pretože ju vykonáva veľmi účinne a efektívne. Zákon je zhovievavý a všetci plnoletí hráči majú prístup do online kasín z akéhokoľvek zariadenia podľa vlastného výberu.

Podľa niektorých predpovedí bude počet mobilných kasínových hier naďalej rásť a bude ešte populárnejší a regulácia online casíno bude vo všeobecnosti ešte lepšia. Zdá sa, že mobilné kasína tu zostanú. Pozrite si náš úplný zoznam mobilných kasín Slovensko dnes.

Obec Nededza