Cirkev

Oznamy:

  Rímskokatolícka cirkev

  Farnosť Gbeľany
  Hlavná 378/23
  013 02 Gbeľany

  Mgr. Pavol Kalabus - farár farnosti
  gbelanyfu@gmail.com
  +421 41 3810 438

  Na základe Uznesenia vlády SR budú vo všetkých Slovenských diecézach od 1.januára až do 24.januára 2021 pozastavené verejné slávenia bohoslužieb. Slovenskí biskupi toto nariadenie zobrali na vedomie a žiadajú kňazov a veriacich o jeho dodržanie. Zároveň tiež prosia o veľkú trpezlivosť, ktorá bude pre dané obdobie mimoriadne potrebná.

  Kňazi môžu sláviť v chrámoch bohoslužby bez účasti ľudu. Kvôli striktnému obmedzeniu pohybu nemožno na súkromných bohoslužbách striedať rodiny podľa poradovníkov, zapísaných úmyslov, atď.

  Krsty, sobáše a pohreby je možné sláviť. Sú však obmedzené maximálnym počtom 6 účastníkov a podmienené dodržaním hygienických opatrení.

  Chrámy nie je nariadené zamknúť: nesmú sa v nich konať nijaké hromadné podujatia.

  V nebezpečenstve smrti je, samozrejme, možné individuálne vyslúžiť potrebné sviatosti zomierajúcich. 

  Dňa 30. marca 2016 pán farár Mgr. Pavol Kalabus požehnal nový Dom nádeje (dom smútku) v našej obci. Požehnania sa zúčastnil starosta obce Peter Vaja, niektorí poslanci obecného zastupiteľstva i veriaci. V obci tak vznikol plnohodnotný priestor pre slúženie pohrebných obradov.

  Krátke video z požehnania nájdete tu:

  Cirkev
  Cirkev
  Cirkev
  Cirkev
  Obec Nededza

  Obec Nededza

  Najstarší doklad, v ktorom sa prvý raz spomína Nededza, je kráľovská listina, obsahujúca právo na majetok pre príslušníkov rodiny Nedeckých.

  Najlepšie slovenské kasíno stránky 2023

  História online hazardných hier a hazardných hier na Slovensku je všeobecne plná mnohých udalostí. Prvé známky hazardných hier sa v krajine objavili v 19. storočí. V tomto období boli konské dostihy veľmi populárne a obyvatelia boli často ochotní vsádzať na dostihy.

  V tomto období organizovali preteky dostihové zväzy. V súčasnosti dostihy reguluje Turf Direktorium Für Die Slowakei, člen Medzinárodnej dostihovej federácie.

  Pokiaľ ide o hazardné hry v kasínach, prvé kasína sa na Slovensku objavili začiatkom 90. rokov, po získaní nezávislosti Slovenska. Po regulácii tohto odvetvia začali mnohí prevádzkovatelia ponúkať svoje služby ľuďom.

  Prvou skupinou kasín, ktorá bola otvorená v roku 1991, bola skupina Casino Slovakia. Druhá skupina vznikla v Estónsku. Mestá, v ktorých nájdete kamenné kasína na Slovensku, sú Piečany, Nitra, Bratislava, Kočice, Žilina a Trnava.

  Budúcnosť online kasín na Slovensku je veľmi svetlá. Táto krajina je jedným zo základných kameňov Európy, pokiaľ ide o reguláciu tohto odvetvia, pretože ju vykonáva veľmi účinne a efektívne. Zákon je zhovievavý a všetci plnoletí hráči majú prístup do online kasín z akéhokoľvek zariadenia podľa vlastného výberu.

  Podľa niektorých predpovedí bude počet mobilných kasínových hier naďalej rásť a bude ešte populárnejší a regulácia online casíno bude vo všeobecnosti ešte lepšia. Zdá sa, že mobilné kasína tu zostanú. Pozrite si náš úplný zoznam mobilných kasín Slovensko dnes.

  Obec Nededza