Zber elektrického, elektronického a nebezpečného odpadu - oznam

 27.09.2018

Dňa 13. októbra. marca (sobota)  sa v našej obci uskutoční zber elektrického, elektronického a nebezpečného odpadu.

Odpady , ktoré sa  budú zbierať v kategórii NEBEZPEČNÉ:

Jedná sa o odpad, ktorý má aspoň jednu nebezpečnú vlastnosť (napr. výbušnosť, horľavosť, toxicitu, samovznietiteľnosť a pod.) , napr.: rozpúšťadlá, kyseliny, zásady, fotochemické látky, pesticídy, žiarivky, farby, tlačiarenské farby, lepidlá a živice obsahujúce nebezpečné látky, batérie a akumulátory, motorové oleje a iné motorové kvapaliny obaly obsahujúce nebezpečné látky, tlakové nádoby, absorbenty, filtračné materiály, olejové filtre, handry na čistenie a ochranné odevy kontaminované nebezpečnými látkami. Všetko by malo byť v pevných uzatvárateľných nádobách.


Nepatrí sem však:
obaly z farieb riediteľných vodou, maltou, obaly znečistené potravinami, liečivá, odpad zo zdravotníckych a veterinárnych zariadení, biologicky rozložiteľný odpad, PNEUMATIKY, AZBEST, STAVEBNÝ ODPAD, ZMESOVÝ KOMUNÁLNY ODPAD, NADROZMERNÝ ODPAD, BIOLOGICKÝ ODPAD.


Zberať sa bude i elektrický a elektronický odpad, teda:
Všetko, čo bolo na elektrinu, batérie, monočlánky.


  • Kategória č.1 
    Veľké domáce spotrebiče napr.: práčky, elektrické sporáky, mikrovlné rúry, elektrické radiátory, elektrické ventilátory, klimatizačné zariadenia atď.,

  • Kategória č.2 Malé domáce spotrebiče napr.: vysávače, hriankovače, mlynčeky, kávovary, elektrické nože, žehličky, hodiny, sušiče, elektrické holiace strojčeky atď.,

  • Kategória č.3 Informačné technológie a telekomunikačné zariadenia napr.: počítače, tlačiarne, telefónne prístroje, faxy, mobilné telefónne prístroje atď. Kategória č.4 Spotrebná elektronika napr.: televízne prijímače, videokamery, rozhlasové prijímače, hudobná nástroje, zosilňovače zvuku, videorekordéry atď.

  • Kategória č.5 Svetelné zdroje napr.: lineárne a kompaktné žiarivky, vysokotlakové výbojky vrátane sodíkových výbojok a výbojok s kovovými parami atď. Kategória č.6 Elektrické a elektronické nástroje (okrem veľkých stacionárnych priemyselných nástrojov) napr.: vŕtačky, pílky, šijacie stroje, zariadenia na frézovanie, pílenie, krájanie, drvenie, vŕtanie, strihanie, nástroje na zváranie atď.

  • Kategória č.7 Hračky a zariadenia určené na športové i rekreačné účely napr.: autodráhy, videohry, športové zariadenia s elektronickými súčiastkami atď. Kategória č.8 Zdravotnícke prístroje napr.: kardiologické prístroje, dýchacie prístroje, laboratórne zariadenia, analyzátory atď.

  • Kategória č.9 Prístroje na monitorovanie a kontrolu napr.: hlásiče elektrickej požiarnej signalizácie, tepelné regulátory, termostaty atď.

  • Kategória č.10 Predajné automaty napr.: predajné automaty na teplé nápoje, automaty na teplé, alebo chladené fľaše, automaty na výdaj peňazí atď.


Elektrický a elektronický odpad sa bude zbierať po celej obci v čase od 07:00 hod., preto je potrebné, aby občania daný odpad umiestnili pred rodinné domy.

POZOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Čo sa týka nebezpečného odpadu, ten je potrebné v tento deň priniesť pre obecný úrad, kde bude v čase o 07:00 do 12:00 hod. umiestnený kontajner špeciálne určený na tento druh odpadu!!!!


Zoznam aktualít:

Obec Nededza

Obec Nededza

Najstarší doklad, v ktorom sa prvý raz spomína Nededza, je kráľovská listina, obsahujúca právo na majetok pre príslušníkov rodiny Nedeckých.

Najlepšie slovenské kasíno stránky 2023

História online hazardných hier a hazardných hier na Slovensku je všeobecne plná mnohých udalostí. Prvé známky hazardných hier sa v krajine objavili v 19. storočí. V tomto období boli konské dostihy veľmi populárne a obyvatelia boli často ochotní vsádzať na dostihy.

V tomto období organizovali preteky dostihové zväzy. V súčasnosti dostihy reguluje Turf Direktorium Für Die Slowakei, člen Medzinárodnej dostihovej federácie.

Pokiaľ ide o hazardné hry v kasínach, prvé kasína sa na Slovensku objavili začiatkom 90. rokov, po získaní nezávislosti Slovenska. Po regulácii tohto odvetvia začali mnohí prevádzkovatelia ponúkať svoje služby ľuďom.

Prvou skupinou kasín, ktorá bola otvorená v roku 1991, bola skupina Casino Slovakia. Druhá skupina vznikla v Estónsku. Mestá, v ktorých nájdete kamenné kasína na Slovensku, sú Piečany, Nitra, Bratislava, Kočice, Žilina a Trnava.

Budúcnosť online kasín na Slovensku je veľmi svetlá. Táto krajina je jedným zo základných kameňov Európy, pokiaľ ide o reguláciu tohto odvetvia, pretože ju vykonáva veľmi účinne a efektívne. Zákon je zhovievavý a všetci plnoletí hráči majú prístup do online kasín z akéhokoľvek zariadenia podľa vlastného výberu.

Podľa niektorých predpovedí bude počet mobilných kasínových hier naďalej rásť a bude ešte populárnejší a regulácia online casíno bude vo všeobecnosti ešte lepšia. Zdá sa, že mobilné kasína tu zostanú. Pozrite si náš úplný zoznam mobilných kasín Slovensko dnes.

Obec Nededza