Komisie pri OZ

Komisie zriadené pri Obecnom zastupiteľstve Obce Nededza:

1. Stavebná, životného prostredia a verejného poriadku
2. Finančná a sociálnych vecí
3. Kultúry, mládeže, športu
4. Komisia na ochranu verejného záujmu a prešetrovanie sťažností

Zvolení zástupcovia:

1. Komisia stavebná, životného prostredia a verejného poriadku:

 • predseda: Ing. Vladimír Zajac (KDH)
 • členovia z radov poslancov: JUDr. Marián Cesnek (SMER - SD), Milan Drábik (NEKA), Ing. Miloš Janek (NEKA), Mária Sklenárová (NEKA)
 • členovia z radov odborníkov: Ing. Jozef Ďugel

2. Komisia finančná a sociálnych vecí:

 • predseda: Mgr. Darina Janušová (NEKA)
 • členovia z radov poslancov: JUDr. Marián Cesnek (SMER - SD), Milan Drábik (NEKA), Ing. Miloš Janek (NEKA)
 • členovia z radov odborníkov: Janka Staňová

3. Komisia kultúry, mládeže a športu:

 • predseda: Ing. Ľuboslava Ťažká (NEKA) - z radov poslancov
 • členovia z radov občanov: MUDr. Dagmar Bollová, Božena Jankovská, Janka Staňová, Tatiana Šeligová, Ing. Roman Komačka, Ing. Eva Neslušanová

4. Komisia na ochranu verejného záujmu a prešetrovanie sťažností:

 • predseda: JUDr. Marián Cesnek (SMER - SD)
 • členovia: Mgr. Darina Janušová (NEKA), Ing. Vladimír Zajac (KDH)

Účasť na komisiách

  Obec Nededza

  Obec Nededza

  Najstarší doklad, v ktorom sa prvý raz spomína Nededza, je kráľovská listina, obsahujúca právo na majetok pre príslušníkov rodiny Nedeckých.

  Najlepšie slovenské kasíno stránky 2023

  História online hazardných hier a hazardných hier na Slovensku je všeobecne plná mnohých udalostí. Prvé známky hazardných hier sa v krajine objavili v 19. storočí. V tomto období boli konské dostihy veľmi populárne a obyvatelia boli často ochotní vsádzať na dostihy.

  V tomto období organizovali preteky dostihové zväzy. V súčasnosti dostihy reguluje Turf Direktorium Für Die Slowakei, člen Medzinárodnej dostihovej federácie.

  Pokiaľ ide o hazardné hry v kasínach, prvé kasína sa na Slovensku objavili začiatkom 90. rokov, po získaní nezávislosti Slovenska. Po regulácii tohto odvetvia začali mnohí prevádzkovatelia ponúkať svoje služby ľuďom.

  Prvou skupinou kasín, ktorá bola otvorená v roku 1991, bola skupina Casino Slovakia. Druhá skupina vznikla v Estónsku. Mestá, v ktorých nájdete kamenné kasína na Slovensku, sú Piečany, Nitra, Bratislava, Kočice, Žilina a Trnava.

  Budúcnosť online kasín na Slovensku je veľmi svetlá. Táto krajina je jedným zo základných kameňov Európy, pokiaľ ide o reguláciu tohto odvetvia, pretože ju vykonáva veľmi účinne a efektívne. Zákon je zhovievavý a všetci plnoletí hráči majú prístup do online kasín z akéhokoľvek zariadenia podľa vlastného výberu.

  Podľa niektorých predpovedí bude počet mobilných kasínových hier naďalej rásť a bude ešte populárnejší a regulácia online casíno bude vo všeobecnosti ešte lepšia. Zdá sa, že mobilné kasína tu zostanú. Pozrite si náš úplný zoznam mobilných kasín Slovensko dnes.

  Obec Nededza