Riešenie migračných výziev v obci Nededza

 20.09.2023

NFP - Riešenie migračných výziev v obci Nededza

Popis projektu:
Obec Nededza získala finančný príspevok v súvislosti s vykonanými prácami a vynaloženými výdavkami, ktorými reflektovala na vyhlásenie mimoriadnej situácie v Slovenskej republike s hromadným prílevom cudzincov na územie SR pred vojnou na Ukrajine.
Základnými oblasťami, v ktorých mestská časť poskytovala pomoc boli:
• Potraviny
• Všeobecný spotrebný materiál
• Iné potreby

Vykonané práce a vynaložené výdavky realizovala Obec Nededza, Obecný úrad, Hlavná 1/1, 013 02 Nededza.
Podporená cieľová skupina sú štátni príslušníci tretích krajín odchádzajúcich z Ukrajiny v dôsledku ruskej vojenskej agresie.
Názov projektu: Riešenie migračných výziev v obci Nededza
Kód žiadosti k projektu: NFP302090DID2
Operačný program: Integrovaný regionálny operačný program

Prioritná os: 302090 - 9. FAST CARE

Fond: ERDF - Európsky fond regionálneho rozvoja (2014-2020)

Poskytovateľ: Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky

Kód výzvy: IROP-PO9-SC91-2023-108

Výzva:  Podpora operácií zameraných na riešenie migračných výziev v dôsledku vojenskej agresie voči Ukrajine

Výška NFP na vyplatenie: 5 200 EUR

Harmonogram projektu:
Skutočný začiatok realizácie projektu:                   01.03.2022
Skutočné ukončenie realizácie projektu:                30.4.2022


  • 21.09.2023 | 0.31 Mb
    public
  • 20.09.2023 | 0.06 Mb

Zoznam aktualít:

Obec Nededza

Obec Nededza

Najstarší doklad, v ktorom sa prvý raz spomína Nededza, je kráľovská listina, obsahujúca právo na majetok pre príslušníkov rodiny Nedeckých.

Najlepšie slovenské kasíno stránky 2023

História online hazardných hier a hazardných hier na Slovensku je všeobecne plná mnohých udalostí. Prvé známky hazardných hier sa v krajine objavili v 19. storočí. V tomto období boli konské dostihy veľmi populárne a obyvatelia boli často ochotní vsádzať na dostihy.

V tomto období organizovali preteky dostihové zväzy. V súčasnosti dostihy reguluje Turf Direktorium Für Die Slowakei, člen Medzinárodnej dostihovej federácie.

Pokiaľ ide o hazardné hry v kasínach, prvé kasína sa na Slovensku objavili začiatkom 90. rokov, po získaní nezávislosti Slovenska. Po regulácii tohto odvetvia začali mnohí prevádzkovatelia ponúkať svoje služby ľuďom.

Prvou skupinou kasín, ktorá bola otvorená v roku 1991, bola skupina Casino Slovakia. Druhá skupina vznikla v Estónsku. Mestá, v ktorých nájdete kamenné kasína na Slovensku, sú Piečany, Nitra, Bratislava, Kočice, Žilina a Trnava.

Budúcnosť online kasín na Slovensku je veľmi svetlá. Táto krajina je jedným zo základných kameňov Európy, pokiaľ ide o reguláciu tohto odvetvia, pretože ju vykonáva veľmi účinne a efektívne. Zákon je zhovievavý a všetci plnoletí hráči majú prístup do online kasín z akéhokoľvek zariadenia podľa vlastného výberu.

Podľa niektorých predpovedí bude počet mobilných kasínových hier naďalej rásť a bude ešte populárnejší a regulácia online casíno bude vo všeobecnosti ešte lepšia. Zdá sa, že mobilné kasína tu zostanú. Pozrite si náš úplný zoznam mobilných kasín Slovensko dnes.

Obec Nededza