Charitatívna zbierka použitého oblečenia, textilu, obuvi a hračiek

 04.05.2023

OBEC NEDEDZA VYHLASUJE

ZBIERKU použitého oblečenia, textilu, obuvi a hračiek cestou charity pre krajiny tretieho sveta

Čo všetko môžu občania darovať:
• Oblečenie dámske, pánske, detské ( čisté, nepoškodené )
• Bytový textil (záclony, posteľnú bielizeň, uteráky, páperové paplóny, vankúše ....)
• Obuv a doplnky ( kabelky, opasky, bižutéria).
• Hračky
Nepatria tam:
staré plesnivé textílie, stará poškodená obuv,
koberce, matrace a obyčajné paplóny

Zbierka sa uskutoční:

v dňoch 26.5.2023 v čase od 9:00 hod. do 14:00 hod.
a 27.5.2023 v čase od 9:30 hod. do 11:30 hod
  vo vyhradenom priestore pred kaštieľom.Zoznam aktualít:

Obec Nededza

Obec Nededza

Najstarší doklad, v ktorom sa prvý raz spomína Nededza, je kráľovská listina, obsahujúca právo na majetok pre príslušníkov rodiny Nedeckých.

Najlepšie slovenské kasíno stránky 2023

História online hazardných hier a hazardných hier na Slovensku je všeobecne plná mnohých udalostí. Prvé známky hazardných hier sa v krajine objavili v 19. storočí. V tomto období boli konské dostihy veľmi populárne a obyvatelia boli často ochotní vsádzať na dostihy.

V tomto období organizovali preteky dostihové zväzy. V súčasnosti dostihy reguluje Turf Direktorium Für Die Slowakei, člen Medzinárodnej dostihovej federácie.

Pokiaľ ide o hazardné hry v kasínach, prvé kasína sa na Slovensku objavili začiatkom 90. rokov, po získaní nezávislosti Slovenska. Po regulácii tohto odvetvia začali mnohí prevádzkovatelia ponúkať svoje služby ľuďom.

Prvou skupinou kasín, ktorá bola otvorená v roku 1991, bola skupina Casino Slovakia. Druhá skupina vznikla v Estónsku. Mestá, v ktorých nájdete kamenné kasína na Slovensku, sú Piečany, Nitra, Bratislava, Kočice, Žilina a Trnava.

Budúcnosť online kasín na Slovensku je veľmi svetlá. Táto krajina je jedným zo základných kameňov Európy, pokiaľ ide o reguláciu tohto odvetvia, pretože ju vykonáva veľmi účinne a efektívne. Zákon je zhovievavý a všetci plnoletí hráči majú prístup do online kasín z akéhokoľvek zariadenia podľa vlastného výberu.

Podľa niektorých predpovedí bude počet mobilných kasínových hier naďalej rásť a bude ešte populárnejší a regulácia online casíno bude vo všeobecnosti ešte lepšia. Zdá sa, že mobilné kasína tu zostanú. Pozrite si náš úplný zoznam mobilných kasín Slovensko dnes.

Obec Nededza