Zumba a Jumping

V Nededzi sa cvičí Jumping aj Tabata.

Už dlhšiu dobu sa v našej sále kultúrneho domu cvičí Jumping. Ten sa propaguje ako ideálny šport pre formovanie postavy a skrýva mnoho unikátnych výhod. Zo zdravotného hľadiska blahodarne pôsobí prakticky na všetky systémy ľudského tela, a tak sa radí medzi veľmi účinné formy pohybových aktivít. Podstatou pozitívneho dopadu cvičenia Jumping sú rôzne náročné kombinácie rýchlych a pomalých poskokov, dynamických šprintov, balančných a silových prvkov a tiež strečingu.

Nedávno sa ku Jumpingu pridala i Tabata, čo je 4-minútový vysoko intenzívny intervalový tréning (HIIT), ktorý pozostáva z 2 intervalov:20 sekúnd cvičenia a 10 sekúnd prestávky. Tento cyklus sa opakuje 8-krát, takže trénujete dokopy 4 minúty. Tabata tréning je vykonávaný v maximálnom nasadení a intenzite, ktorú udržiavate po dobu 20 sekúnd (potom nasleduje odpočinok a čas na zotavenie). To sa zopakuje celkom 8-krát, čím sa vykoná kompletný 4-minútový Tabata tréning. Môže sa vykonávať bez akéhokoľvek príslušenstva na cvičenie a využívať len vlastnú váhu.

Informácie o cvičení: cvičí sa každý utorok (Jumping) a štvrtok (Tabata) o 18:00 hod. pod vedením Miroslavy Zajacovej.

Rezervácie je možné urobiť na stránke fb. Jumping Nededza
foto: FB Jumping Nededza

V sále kultúrneho domu sa cvičí aj HoopingFit pod vedením Silvie Ďungelovej - aktuálne je v cvičení prestávka.

Obec Nededza

Obec Nededza

Najstarší doklad, v ktorom sa prvý raz spomína Nededza, je kráľovská listina, obsahujúca právo na majetok pre príslušníkov rodiny Nedeckých.

Najlepšie slovenské kasíno stránky 2023

História online hazardných hier a hazardných hier na Slovensku je všeobecne plná mnohých udalostí. Prvé známky hazardných hier sa v krajine objavili v 19. storočí. V tomto období boli konské dostihy veľmi populárne a obyvatelia boli často ochotní vsádzať na dostihy.

V tomto období organizovali preteky dostihové zväzy. V súčasnosti dostihy reguluje Turf Direktorium Für Die Slowakei, člen Medzinárodnej dostihovej federácie.

Pokiaľ ide o hazardné hry v kasínach, prvé kasína sa na Slovensku objavili začiatkom 90. rokov, po získaní nezávislosti Slovenska. Po regulácii tohto odvetvia začali mnohí prevádzkovatelia ponúkať svoje služby ľuďom.

Prvou skupinou kasín, ktorá bola otvorená v roku 1991, bola skupina Casino Slovakia. Druhá skupina vznikla v Estónsku. Mestá, v ktorých nájdete kamenné kasína na Slovensku, sú Piečany, Nitra, Bratislava, Kočice, Žilina a Trnava.

Budúcnosť online kasín na Slovensku je veľmi svetlá. Táto krajina je jedným zo základných kameňov Európy, pokiaľ ide o reguláciu tohto odvetvia, pretože ju vykonáva veľmi účinne a efektívne. Zákon je zhovievavý a všetci plnoletí hráči majú prístup do online kasín z akéhokoľvek zariadenia podľa vlastného výberu.

Podľa niektorých predpovedí bude počet mobilných kasínových hier naďalej rásť a bude ešte populárnejší a regulácia online casíno bude vo všeobecnosti ešte lepšia. Zdá sa, že mobilné kasína tu zostanú. Pozrite si náš úplný zoznam mobilných kasín Slovensko dnes.

Obec Nededza